Relacja z imprezy Rozpoczęcie Sezonu Wspinaczkowego Alp Studio & Planetsports 2018

W weekend 19-20 maja 2018 roku dwie konkurencyjne i zaciekle rywalizujące między sobą szkoły wspinania zorganizowały w jednym miejscu i w tym samym czasie imprezę integracyjną! 🙂 W luźnej i przyjaznej atmosferze przeprowadziliśmy kilka warsztatów wspinaczkowych dla bardziej i mniej doświadczonych wspinaczy. W sobotę opowiadaliśmy o wspinaniu hakowym i autoratownictwie. Uczestnicy dowiedzieli się co to jest ławeczka, fifka czy skyhook oraz poznali ich praktyczne zastosowanie. Jednocześnie część osób wzięła udział w warsztatach z bardziej zaawansowanych technik autoratownictwa zespołowego. Tłumaczyliśmy jak zbudować prosty system do wciągania partnera na górne stanowisko, jak podmienić przyrząd asekuracyjny podczas wciągania na bloczek z blokadą czy jak poprawnie zbudować przeciwwagę hiszpańską. 

Osoby ze sportowym zacięciem wzięły udział w towarzyskich, Nieoficjalnych Mistrzostwach Rzędkowic we Wspinaczce Skalnej! Mistrzami szybkości, przechodząc 17 dróg na własnej asekuracji z 5 godzin, zostali Jacek Czech Junior oraz Krzysztof Roza. Sobotnie zmagania i szkolenia zwieńczyliśmy kameralną imprezką czy ognisku przy ośrodku Ranczo pod Wysoką Turnia w Rzędkowicach. 

Sobotnie przedpołudnie przeznaczyliśmy na szkolenia medyczne. Skupiliśmy się na podstawowych zabiegach reanimacyjnych i typowych wypadkach występujących w terenie górskim czy skalnym. 

Prowadzącymi zajęcia byli: 

Robert Chirk vel „Koparka” – Instruktor taternictwa PZA, Instruktor alpinizmu jaskiniowego PZA , Instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej (uprawnienia państwowe)

Wojtek Jakimiuk – Ratownik medyczny

Piotr Sułowski – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, Ratownik TOPR